Χριστούγεννα στο σχολειό μας

Την Παρασκευή 22 Δεκεμβρίου, λίγο πριν κλείσουμε για τις χριστουγεννιάτικες διακοπές, τα παιδιά του Α΄1 με υπεύθυνη την κα Ποτουρίδου Γιώτα και του Α΄2 με υπεύθυνη την κα Δημητριάδου Κωνσταντίνα παρουσίασαν στις τάξεις τους το θεατρικό με τίτλο: Η Γέννηση! Μέσα σε μια μαγευτική ατμόσφαιρα, μαθητές και μαθήτριες, έδωσαν τον καλύτερό τους εαυτό με κέφι, ενθουσιασμό και γιορτινή διάθεση. Σημαντική ήταν η συμβολή της μουσικού κας Άννας Μαρίας Κότσιφα, της Γυμνάστριας κας Μπάρμπα Στέλλας, της δασκάλας των Αγγλικών κας Πορπόδη Ευαγγελίας και της θεατρολόγου κας Αθανασιάδου Ρένας, καθώς πλαισίωσαν την εκδήλωση με μουσική, τραγούδια, χορογραφίες. Αμέσως μετά ακολούθησε πλούσιος μπουφές και εδέσματα, που είχαν προετοιμάσει οι γονείς. Η αξέχαστη αυτή γιορτή άφησε σε μικρούς και μεγάλους μηνύματα αισιοδοξίας και …ελπίδας!