1ο τεύχος της Σχολικής Εφημερίδας

Οι μαθητές/τριες του Ε’2, με τη σημαντική βοήθεια της κας Γραμματικού Χριστίνας και του κου Λιάπη Χρήστου, ανέλαβαν τον ρόλο δημοσιογράφων! Κάλυψαν τις δραματικές εξελίξεις με τις πρόσφατες πλημμύρες, καθώς και την ανθρωπιστική βοήθεια που συγκεντρώθηκε και στάλθηκε από το σχολικό μας συγκρότημα. Ενημέρωσαν το κοινό για την επίσκεψη της Πυροσβεστικής Υπηρεσίας και πρότειναν έξυπνες λύσεις για εξοικονόμηση ενέργειας. Παρουσίασαν όμορφες ιδέες για διασκέδαση χωρίς οθόνη και ευαισθητοποίησαν τους αναγνώστες για φροντίδα ή υιοθεσία αδέσποτων ζώων. Δημοσίευσαν λαχταριστές συνταγές, προτάσεις για ταινίες & βιβλία, σοφά λόγια, διασκεδαστικά παιχνίδια και αστείες ιστορίες. Παρακάτω μπορείτε να απολαύσετε κι εσείς την εξαιρετική προσπάθειά τους!

ΕΦΗΜΕΡΙΔΑ 1