Κύμα Αγάπης και Ανθρωπιάς

Μια σπουδαία κοινωνική δράση πραγματοποίησε το σχολικό μας συγκρότημα, ώστε να συμπαρασταθεί στους πλημμυροπαθείς της Αγίας Τριάδας στην Καρδίτσα.

Οι διευθυντές των δύο σχολείων κ. Τοκατζόγλου Μιχαήλ  & κ. Κούτριος Στέργιος,     η κ. Ηλιάδου Ζαφειρία  και η κ. Μπράντζου Ελένη συντόνισαν τη δράση σε συνεργασία με τους υπόλοιπους εκπαιδευτικούς, τον Σύλλογο Γονέων & Κηδεμόνων, τους γονείς και όλα τα παιδιά! Συγκεντρώθηκαν τρόφιμα, είδη πρώτης ανάγκης, παιδικά βιβλία και άλλα. Η αποστολή συνοδεύτηκε από μέλη του Συλλόγου Γονέων & Κηδεμόνων και την υποδιευθύντρια, κ. Βαβουλίδου Σοφία. Ιδιαίτερη χαρά ένιωσαν τα παιδιά του Νηπιαγωγείου, όταν έλαβαν κάρτες και προσωπικά δώρα από γονείς και  μαθητές/τριες του Δ΄1. Η υποδοχή που έγινε ήταν θερμή και η φιλοξενία συγκινητική. Ευχαριστίες και ευχές για καλές γιορτές δόθηκαν προς όλους μας.