Χριστουγεννιάτικη εκδήλωση Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων

Ο χώρος εκδηλώσεων του σχολικού μας συγκροτήματος μεταμορφώθηκε σε εργαστήρι του Άη Βασίλη!

Πάγκοι ζαχαροπλαστικής, κατασκευών, γραμμάτων και face painting περίμεναν τα παιδιά για μια υπέροχη εμπειρία. Ο Άγιος Βασίλης υποδεχόταν τα παιδιά, για να ακούσει τις παραγγελίες τους, αλλά και για να φωτογραφηθεί μαζί τους! Η μουσικός κυρία Άννα Μαρία Κότσιφα με παιδιά της ΣΤ’ τάξης έψαλλαν κάλαντα και χριστουγεννιάτικα τραγούδια. Όμορφες μελωδίες και χρωματιστές αφίσες γέμισαν το Γυμναστήριο. Λαμπάκια και φαναράκια διακόσμησαν την αυλή. Μελομακάρονα προσφέρονταν σε όλους και…. ζεστό κρασάκι στους γονείς.

Ευχαριστούμε θερμά τους Συλλόγους Γονέων και Κηδεμόνων του 1ου και του 14ου Δημοτικού Σχολείου, για την εξαιρετική εκδήλωση!